Šumniki in popravljena koda

Več
pred 5 let 9 mesecev #26 od erzen
Šumniki in popravljena koda je ustvaril erzen
Prehitro sem poslala. Nisem zadovoljna, ker se mi šumniki ne pojavijo. Kje sem pogrešila? Prilagam popravljeno kodo. hvala vnaprej! Ida

Datoteka priloge:

Ime datoteke: vaja2_2018-06-01.txt
Velikost datoteke:1 KB
Attachments:

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Več
pred 5 let 9 mesecev - pred 5 let 9 mesecev #27 od urska.majaron
Odgovoril urska.majaron na temo Šumniki in popravljena koda
Pozdravljena, Ida,

prvo naj povem, da ni treba vsakič objavljati nove teme, preprosto samo odgovorite na moje sporočilo s klikom na gumb QUICK REPLY pod mojim sporočilom. Če veste, da boste dodajala priponke, po kliku na QUICK REPLY kliknite še na povezavo POJDI V UREJEVALNIK... pod okencem za sporočilo, potem pa napišite sporočilo in dodajte priponko ter kliknite oddaj. Tako bomo laže sledili napredku.

Za začetek...

1) Značke html, head in body se v html dokumentu lahko pojavijo samo enkrat (za razliko od drugih značk). Te tri značke so osnova html dokumenta. Torej, celotna koda je zajeta v znački html (razen <!DOCTYPE html> , ki označuje katero vrsto html-ja bomo uporabili znotraj značke html). Znotraj značke html se nahajata znački head in body. V značko head pišemo stvari, ki so pomembne za brskalnik, v značko body pa stvari, ki bodo uporabniku spletne strani vidne. Značka head ne pomeni "vidne" glave spletne strani (tam, kjer je menijska vrstica, logotip,...), značka head je glava dokumenta html, ki vsebuje pomembne informacije, ki jih brskalnik potrebuje, da pravilno prebere in izpiše kodo, ki je napisana znotraj značke body.

2) Značk za naslove (h1-h6) ni potrebno gnezditi znotraj značke p. Vem, da je bil tak primer v powerpointu - Vesna je s tem primerom le želela prikazati, kako je mogoče gnezditi značke, vendar gnezdenje značk za naslove znotraj značke p ni potrebno. Značke za naslove so samostojne značke. Vsekakor pa morajo imeti značke (razen nekaterih izjem, kot sta meta in img znački) vedno tudi zaključno značko.

V priponki pošiljam vašo kodo s komentarji. Komentirala sem vsako vrstico kode, da vam pomagam razumeti, kaj je potrebno spremeniti, da bo koda lepo in pravilno napisana. Komentarji so pisani z velikimi črkami, pa ne zato, ker bi se drla na vas, ampak zato, da so vidno ločeni od kode. Poglejte komentarje in ponovno poizkušajte napisati izboljšano kodo in jo pošljite v pregled, da jo pogledava.

Lep pozdrav,
Urška Majaron

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

Attachments:
Last edit: pred 5 let 9 mesecev by urska.majaron.

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Več
pred 5 let 9 mesecev #28 od erzen
Odgovoril erzen na temo Šumniki in popravljena koda
še vedno ni šumnikov

Datoteka priloge:

Ime datoteke: vaja2_2018...02-2.txt
Velikost datoteke:1 KB
Attachments:

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Več
pred 5 let 9 mesecev #40 od urska.majaron
Odgovoril urska.majaron na temo Šumniki in popravljena koda
Draga Ida,

moram vam povedati, da ste me kar namučila...
Šumniki se ne morejo izpisovati, če jih v tekstu ne uporabite:)
Edini šumnik, ki ga imate v tekstu, je v zadnji p znački in se prav lepo izpisuje.

Vaša koda se sicer lepo izpisuje, vendar jo lahko še izboljšate in tako poskrbite, da se vam bo vedno in v vseh brskalnikih pravilno izpisovala.

Komentarje pošiljam v priponki.

Lep pozdrav,
Urška Majaron

Datoteka priloge:

Ime datoteke: IDA-KOMENT...6-03.txt
Velikost datoteke:1 KB
Attachments:

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Več
pred 5 let 9 mesecev #44 od erzen
Odgovoril erzen na temo Šumniki in popravljena koda
Hvala za vaše pripombe!Tekst sem že popravila, ne vem pa, zakaj se zadnja verzija ni pojavila na forumu.
Še enkrat ga bom poslala, ko ga bom še dopolnila--pa ne danes.
Zdaj pa k šumnikom:
Tako primitivnih napak, da bi jih ne znala napisati, pa res ne delam. Očitno se mi pa "č" ko ga spravim v txt datoteko pretvori v "c". Zakaj, ne vem.

Prilagam tri datoteke kot dokaz, da sem res pisala šumnike:
osnovo sem napisala v notepadu, nato pa kopirala v Word, spravila kot rtf in kot pdf. V rtf in pdf je videti Č, v notepadu pa "c".
Redno mi računalnik pregleduje antivirusni program. Me res zanima, kaj se dogaja!

L

Datoteka priloge:

Ime datoteke: sumniki_20...6-03.txt
Velikost datoteke:0 KB

Datoteka priloge:

Ime datoteke: sumniki_20...6-03.rtf
Velikost datoteke:30 KB
[attachment=42]sumniki.pdf[/attachment

Lep pozdrav in hvala za trud!
Ida
Attachments:

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Več
pred 5 let 9 mesecev #48 od urska.majaron
Odgovoril urska.majaron na temo Šumniki in popravljena koda
Zdravo, Ida,

ko boste imela spisano popravljeno kodo, jo kar pošljite (kadarkoli to bo).

Sicer ni razloga, da se vam šumniki ne bi izpisovali v Beležnici. Poskusite kodo, ki jo napišete v Beležnici, shraniti kot .txt datoteko in nato še kot .pdf datoteko (kar direktno iz Beležnice). Preden shranite, seveda preverite, da ste uporabila šumnike ;)

Če boste še imela težave, bomo pa naprej raziskovali, kje bi lahko bila težava.

Lep pozdrav,
Urška

Prosim, Prijavada se pridružite pogovoru.

Moderatorji: urska.majaronvesna.trenchovska